základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 03.10. 2017 Autor článku Autor: admin .

Nejlepší zábava?? Přece čas strávený s knížkama!!!

Je fajn, když  počasí dovolí a my můžeme bez omezení trávit čas s kamarády venku. Ale může být stejně fajn, i když je tak ošklivě, že pohledem z okna zjistíte, že není nikde nikdo. Začínáte spřádat plány, co s časem. A snad to netrvá nijak dlouho. Znáte taky ten pocit, kdy nemusíte vstát, vyhlásíte pyžamový den, zůstanete v posteli hříšně neomezeně dlouho a z tepla peřin vycházíte jen v nutných případech. A právě knížka se vám stane tím nejlepším průvodcem. Ve vteřině můžete prožít den s princeznou na zámku, utkat se po boku rytíře s úděsnou nestvůrou, s partou kamarádů zažít kopec srandy nebo se potěšit se čtyřnohými kamarády.

O knížkách si často povídáme, vzájemně si sdělujeme naše dojmy. Těm, kteří se ke knížkám dostávají stejně složitě jako pověstný pohádkový Honza, tedy přes devatero řek, devatero lesů a devatero moří....rozumějte, že si cestu ke knížce zkrátka ještě nenašli, pomáhají třeba návštěvy knihovny.

V pondělí 2.10. se naši čtvrťáci stali součástí oslav Týdne knihoven v dětském oddělení knihovny Františka  Kožíka v Uh. Brodě. Zkusili si knihovnický triatlon – úspěšně uhádli názvy tří oblíbených dětských knih, zvládli živý řetěz s knihou i soutěž v rychločtení. Vítězové byli po zásluze odměněni časopisem, ale největší odměnou bylo volné probírání regálů plných skvělých knih a možnost půjčení si té pravé domů. Že z nás byly dokonce přímo mediální hvězdy, protože jsme se v knihovně potkali se štábem regionální televize, bylo jen zajímavé dovršení naší návštěvy.

Teď už ale vážně PŠŠŠŠŠŠT, nerušte, ať si můžeme v klidu číst J


Mgr. Petra Hrabovská, Mgr. Marcela Hauerlandová

Holky a kluci ze 4.A a 4.B 

FOTOGALERIE