základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 09.10. 2019 Autor článku Autor: Mgr. Petra Hrabovská

Neboj se silnice aneb dopravka pro čtvrťáky

Počasí nás ve druhý říjnový týden příliš nešetřilo, rtuť teploměru poskočila pod nulu a krev v nás pomaloučku tuhla. Čtvrťáci i tak  byli náležitě připraveni pro získávání dovedností a vědomostí v rámci dopravní výchovy na dopravním hřišti při ZŠ Na Výsluní, kterou každoročně zaštiťuje Centrum služeb pro silniční dopravu ve spolupráci s BESIPem. Je potřeba děti vybavit co největším množstvím informací, aby jejich bezpečí na silnici bylo pokud možno stoprocentní. To je jistě přání každé mámy a táty. Proškolení šlo pěkně hladce a jednotlivé teoretické části odsýpaly jedna za druhou. Vybavení kola, značky, křižovatky, instruktážní videa, co můžeš, co musíš, co nesmíš, co nesmíš za žádných okolností, dej pozor tady, buď obezřetný tam! Je toho víc než dost, ale každý detail je nezbytný a chrání nás před zbytečnými nehodami. Praktická část, která navazovala na teorii,  děti nadchla. Mohly si vyzkoušet všechny získané vědomosti na dokonalé zmenšenině skutečné městské  komunikace. Na pár minut se kromě cyklistů staly i náhodnými chodci a na přání i policisty. Nebylo to vždy bez chybičky, ale pokud situaci neztěžovala auta a nepřehledný městský provoz, obešly se kolize bez zranění. Doufám, že se děti ze svých chyb poučí  a až to bude na jaro naostro při testování a získávání průkazů cyklistů, budou všichni vědět, jak správně reagovat.

Po zimním odpočinku na dopravním hřišti zase ahoj!

Petra Hrabovská a čtvrťáci

 

https://zsvin.rajce.idnes.cz/2019_10_08_07_Dopravni_hriste_4.A_4.B/

 

video:

https://www.youtube.com/watch?v=9giAJSzuDa0&feature=youtu.be