základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 13.05. 2022 Autor článku Autor: Helena Brnulová

NÁVŠTĚVA FARNÍHO KOSTELA

 

Velmi zasvěcená průvodkyně nás seznámila s původními historickými informacemi o založení kostela, o vzniku jednotlivých oltářů, provedla nás všemi zákoutími, které nejsou v běžném provozu veřejnosti přístupné, zasvětila nás do technologie monumentálního zvuku varhanní hry, vysvětlila dětem pojmy, které souvisí s běžnými křesťanskými rituály během sloužených mší a připravila si pro nás také zábavné shrnující pracovní listy, kde si žáci mohli nově nabyté vědomosti zopakovat a upevnit.

Moc děkujeme za velmi erudovaný, zajímavý a přínosný počin k obohacení znalostí o rodném městě a důležitých historických souvislostech.

Třídní učitelky 4. A, B.

FOTOGALERIE