základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 02.05. 2015 Autor článku Autor: Dagmar Mandíková

Nastartovaly jsme košata

Den před opravdovou magickou  nocí, kdy se podle pověry otevírají jeskyně s poklady, nastartovaly vychovatelky i děti svá košata a odletěly si užít kouzelné čarodějné veselí, kde o čáry a kouzla nebyla nouze a kde vládla mandragora, která je pro čarodějnictví a magii nezbytná.

Přidal se k nám i kouzelník Čáryfuk. Ten svým kouzlením očaroval snad všechny poletující čarodějnice. Síla jeho zaříkávadel byla natolik silná, že dokázala nadobro:) spálit rozemleté dětské zlobení. Toto všechno z povzdálí   sledovala zkušená čarodějnice Saxána. Ta ve svém baru měla pro všechny kolegyně připravené kouzelné lektvary. Jejich základem byla směs bylinek, vody  a různých přísad. Takové rozemleté kopyto, žabí sliz, švábí oči nebo dračí krev byly právě nezbytnou součástí lektvarů.

Rej čarodějnic se vydařil. Odměnou pro všechny bylo opékání žabích stehýnek v podobě špekáčků a řádění v čarovných soutěžích. Dostat se například ven z pavoučí sítě nebylo pro žádnou čarodějku jednoduché.

Děkujeme panu učiteli Novotnému za jeho kouzelnický program, ochotu i čas strávený s námi. Velké poděkování také patří pomocníkům čarodějky Saxány, kteří ve své jedové spižírně i v lektvarovém baru čarovali „ostošest“. Poděkování vlastně patří všem! Další z akcí vinohradské družiny se vydařila a my všichni se těšíme na další.

A pokud někdo z vás má tajné přání, přijďte za námi. Pár sušených kouzelných jadýrek nám ještě zbylo a nápoj lásky, elixír štěstí či drink života vám rádi připravíme:)

 

ČARODĚJNICKÁ FOTOGALERIE: