základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 13.05. 2016 Autor článku Autor: Dagmar Mandíková

NAŠI ŽÁCI V BARVÁCH 1.AC OBSADILI SKVĚLÉ 6. MÍSTO NA MČR

Na finálový turnaj 6. – 8. 5. se do Ústí nad Labem ze stovek týmů ČR probovalo  12 nejlepších, které hrály  základní část ve 4 skupinách.  Hned v první zápase  je čekal křest ohněm – domácí Ústí, podporované více než 200 příznivci. Mladí Broďané podlehli v úvodu bouřlivé atmosféře a již po 4 minutách prohrávali 3:0. V polovině zápasu ale dokázali „vypnout“ domácí kotel, když se čtyřbrankovou šňůrou dostali do vedení 4:3. To jim bohužel vydrželo jen minutu a nakonec si z výborného utkání odnesli prohru 4:7. V boji o postup do čtvrtfinále proti Milevsku museli znovu obracet dvoubrankovou ztrátu, ale přesto dovedli  utkání k vítězství 6:4. Ve čtvrtfinále 1.AC moc šancí neměl, čekal je totiž aktuální pětinásobný mistr ČR Bohemians Praha, vedený jednou z největších českých trenérských osobností Jedličkou. Favorit jednoznačně potvrdil papírové předpoklady a vysokým vítězství poslal Broďany do bojů

o 5. – 8. místo, kde ve večerním zápase narazili na Bulldogs Brno. Florbalisté 1.AC svojí bojovností a technickou vyspělostí smazali  výrazný věkový i fyzický rozdíl a připsali mimořádně cenné vítězství 2:0.  Nedělní souboj o 5. místo proti Vítkovicím byl atraktivní útočnou přestřelkou, když rozhodující branku na 6:4 vstřelili Ostravané minutu před koncem při snaze Uh. Brodu o vyrovnání.

 

Za svoje výkony na MČR si mladíci z Uh. Brodu vyslechli řadu komplimentů od trenérů, rozhodčích i pořadatelů a na webu turnaje byli označeni za černého koně příštího ročníku.

 

Před touto sezonou, kterou odehrál 17 členný kádr s 11 mladšími žáky, bylo hlavním cílem adaptovat se na rychlejší florbal, hraný delší čas, na větším hřišti. Že v sezoně zvítězí v Republikovém školním finále v konkurenci více než 1400 týmu, obsadí 1. místo ve Zlínské lize a budou úspěšně bojovat na MČR, nepředpokládal ani ten největší optimista. K těmto výsledkům talentované hráče 1.AC  dovedla poctivá práce, pokora a slušnost, ale především soudržnost kolektivu. Tým má před sebou velký závazek, ale  i výzvu navázat na tyto úspěchy v další sezoně, kterou bude absolvovat prakticky ve stejném složení.

 

 Přiložené soubory:
- MÈR ST.ŽÁCI ÚSTÍ NAD LABEM