základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 12.05. 2017 Autor článku Autor: admin .

Naši žáci na mistrovství ČR ve florbalu zářili

Na finálový turnaj 6. -7.5. se do Plzně probojovalo 12 nejlepších družstev z jednotlivých regionů ČR. Los skupin nebyl k Broďanům nijak příznivý a hned v prvním zápase narazili na nejlepší pražský tým Chodov. Nadějné vedení  3:2 ztratili hráči 1.AC výpadkem v polovině utkání, kdy Pražané během 47 sekund otočili třemi brankami na 3:5 a o výsledku se zdálo být rozhodnuto.

Neuvěřitelným vzepětím v poslední třetině se ovšem hráčům Uh. Brodu podařilo zvrátit utkání a především díky 5 brankám bratrů Ležatkových zvítězili 6:5.

Druhý zápas s výborným Hradcem Králové byl stejně náročný a shodné vítězství 6:5 znamenalo nečekané, ale zasloužené 1. místo ve skupině. Jak ukázal další průběh mistrovství, byla jednoznačně ze všech nejtěžší, protože týmy Chodova ani Hradce už na turnaji neprohrály.

Ve čtvrtfinále si hráči Brodu bez problémů poradili s Uničovem a po vítězství 7:3 se zařadili do elitní čtveřice turnaje.  

Na druhý den se proti sobě v semifinálové bitvě o nejlepší tým Moravy postavily dva celky, které se dobře znají. Vloni spolu Vítkovice a 1 .AC hráli dvě vyrovnané partie, každý tým si připsal jednu výhru a stejně napínavý boj se odehrál i nyní.  Šastnější byli tentokrát Ostravští hráči, kteří rozhodli dramatické utkání 3 minuty před koncem brankou na 4:3. V závěrečném tlaku při  power play Brodu  brankář Vítkovic dvakrát vytáhl bravurní zákrok a zachránil svůj tým od vyrovnání a na konečných 5:3 pečetili do prázdné branky 2 sekundy před koncem jeho spoluhráči.  

Zklamání z nevyužité šance na finále bylo cítit i v utkání o. 3. místo proti Bohemians. Aktuální šestinásobný mistr ČR, vedený českou trenérskou ikonou Jedličkou, si byl dobře vědomý kvalit 1.AC a první třetina proto probíhala v opatrném duchu. Bohužel v její poslední minutě vstřelili  Pražané dva slepené góly a po přestávce rychle náskok navýšili na 3:0. Hráči 1. AC se ovšem dokázali dvěma rychlými góly dostat zpátky do zápasu, začali protivníka přehrávat a tlačili se za vyrovnáním. Bohužel zkušený soupeř vstřelil do otevřené obrany další dvě laciné branky, na které už tým 1.AC nenašel odpověď a Bohemka si dokráčela jasným vítězstvím pro bronzové medaile.

Tým 1.AC byl ovšem předvedenou hrou ozdobou finálového turnaje, potvrdil svoji příslušnost k republikové špičce starších žáků a dokázal vylepšit loňské 6. místo z MČR v Ústí o 2 příčky. Slova uznání a respektu si Uherskobrodský tým vyslechl z mnoha stran od: soupeřů, diváků i renomovaných trenérů. Je potěšitelné, že se vedoucí mládeže florbalových center Bohemians a Tatran Střešovice zajímají a berou si inspiraci ze systému přípravy družstva 1.AC.

Všech 18 hráčů Uherskobrodského týmu zaslouží pochvalu za odvedené výkony a špičkovou reprezentaci oddílu, města i kraje. Práci celého týmu zúročil individuálním výsledkem Martin Ležatka, který byl s 10 brankami nejlepším střelcem turnaje i členem All stars týmu MČR. Vzhledem k tomu, že svým věkem stále ještě patří do kategorie mladší žáků, jedná se opravdu o mimořádný úspěch.

Mistrovství ČR 2017 florbal -  All stars s Martinem Ležatkou

http://slovacky.denik.cz/ostatni_region/florbaliste-1-ac-uhersky-brod-byli-krucek-od-medaile-20170512.htmlPřiložené soubory:
- Plzen 17 ctvrtfinale
- Plzen 17 o 3misto
- Plzen 17 semifinale
- Plzen 17 skupina
- MCR 2017 florbal All stars s Martinem Ležatkou
- èlánek SN - Florbalisté 1.AC Uherský Brod krùèek od medaile