základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 25.01. 2019 Autor článku Autor: Dagmar Mandíková

NAŠI FLORBALISTÉ VLÁDNOU ZLÍNSKÉMU KRAJI

 

Školní florbalové soutěže jsou mezi žáky velmi oblíbené a hojně obsazované. Letošní součet zúčastněných družstev ve všech třech kategoriích ( 1. stupeň, mladší, starší – chlapci a děvčata) dosahuje ohromujícího počtu kolem 6 tisíc školních družstev. V této konkurenci dominují ve Zlínském kraji florbalisté nejúspěšnější školy v ČR ve florbalových soutěžích - ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod. Dokázali se přes výhry v okresních kolech probojovat do pěti ze šesti možných krajských finále a zde slavili 4 x vítězství a 1 x 3. místo nejmladších děvčat. Výhry starších žáků a žákyň, mladších žákyň a nejmladších chlapců znamenají další postup v soutěžích a zbývá jim zvládnout náročné kvalifikace, které jsou poslední překážkou na cestě do Republikových finále. U nejstarších chlapců je cílem zapsat se nesmazatelně  do historie školního sportu – pošesté v řadě obhájit titul, nemladší hoši se zase pokusí vyrazit v jejich stopách. Ve čtvrtek 24.1. dokázali vyhrát náročné krajské finále a jsou nyní mezi 16 nejlepšími týmy tohoto turnaje, do kterého je přihlášeno 1263 družstev z celé ČR a ve Zlínském kraji ho hrálo v kategorii chlapců 68 družstev.

 

FOTA ZDE:

 

                                   Mgr. Zdeněk Moštěk