základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 02.10. 2020 Autor článku Autor: admin .

Naši bývalí žáci vítězi ankety Sportovec Uherského Brodu

Ve čtvrtek 17. září už poosmé předalo město Uherský Brod ocenění nejlepším sportovcům. Anketa sportovec města je vyhlašována jednou za dva roky. Tentokrát se tedy jednalo o nominace za roky 2018 a 2019.

Slavnostní podvečer v Domě kultury byl v komornějším duchu než v předchozích letech, což ale na atmosféře nijak neubralo. Moderátorem akce byl opět Tomáš Králík, večer doplňoval písněmi svého otce Pavel Novák ml. Ceny se udělovaly v pěti kategoriích.

 

V kategorii sportovních kolektivů obhájil prvenství florbalový tým starších žáků 1. AC, který patřil v letech 2016 - 2019 mezi absolutní špičku českého žákovského florbalu v ČR.

 

Nejvíce nominací se jako vždy sešlo v kategorii Mládež do 19 let. Vítězem se stal Martin Ležatka (1. AC Uherský Brod), vynikající hráč florbalu a lídr starších žáků, se kterými se zařadil mezi nejlepší týmy v ČR. Martin, který vždy vynikal produktivitou a kreativním herním projevem, získal i řadu individuálních ocenění v nejrůznějších utkáních, turnajích i soutěžích. V současnosti je členem reprezentačního výběru U17 a byl nejlepší v kanadském bodování 1. dorostenecké ligy 2019/2020.

 

Odkaz na reportáž TV Slovácko z vyhlašování Sportovce UB 

https://itvs24.cz/uhersky-brod/magazin-uhersky-brod-19-9-2020

 

 

 

 

 Přiložené soubory:
- foto sportovec 2020-1
- foto sportovec 2020-2
- foto sportovec 2020-3