základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 15.05. 2018 Autor článku Autor: admin .

Naše škola ožila Fair Tradem

Pokud někdo šel ve čtvrtek 10. května ráno kolem naší školy, mohl vidět zajímavé dění. Naše škola totiž podpořila projekt Fair Trade, neboli spravedlivý obchod. Jedná se o to, aby nevýděleční zemědělci zejména z oblastí Afriky a Jižní Ameriky dostali za svou práci spravedlivě zaplaceno.

Celé akce se ujala paní učitelka Dvořáková, které se podařilo nadchnout a zapojit žáky 2. stupně, a to především z 6.BC, 9. ABC, 8. B a část žáků 8. A.

9. C se během první hodiny postarala o nápaditou výzdobu chodníku a během velké přestávky mohla fair tradová snídaně začít. Žáci zapojených tříd si rozložili deky na trávníku před školou, či využili stínu pod třešní, a začali si navzájem nabízet své doma připravené dobroty, které musely obsahovat alespoň jednu fair tradovou surovinu, např. čokoládu, kakao, koření, rýži apod.  Každý tak mohl ochutnat různé muffinky, bábovky, buchty, ale i rizoto nebo čaj. Celá akce byla provázena pohodovou atmosférou, ke které přispěli i kytaristé s p. uč. Smítalem.

Děkujeme paní učitelce Dvořákové za skvělý nápad a všichni jsme rádi, že jsme mohli přispět k rozšíření povědomí o tom, co je to Fair Trade.

Deváťáci

FOTOGALERIE