základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 15.02. 2018 Autor článku Autor: Dagmar Mandíková

Muzikomalba ve školní družině

 

Pro moji poslední souvislou praxi byla školní družina ZŠ Pod Vinohrady jednoznačnou volbou. S dětmi mi bylo umožněno provést netradiční metodu, která je součástí mé praktické části maturitní seminární práce.

V pondělí 12. 2. 2018 měly děti ve školní družině možnost vyzkoušet si jednu z arteterapeutických metod – muzikomalbu. Už z názvu je patrné, že jde o spojení výtvarného projevu s hudbou. Po celou dobu děti tvořily na skladbu od známého italského skladatele Antonia Vivaldiho – Zima, Jaro. Úkolem dětí bylo zachytit „nálady“ skladeb a znázornit je na papír. Dále měly děti výtvarně vyjádřit, jaké emoce v nich hudba vyvolala. Metoda přináší radostný uvolňující zážitek. Při tomto výtvarném projevu děti s nadšením využívaly výhradně své prsty, dlaně nebo celé ruce. Ostatně se můžete sami na fotografiích přesvědčit, jak děti muzikomalba zaujala.

Děkuji vychovatelkám, že mi vyšly vstříc ve všech mých požadavcích, a že jsem měla možnost poznat kolektiv vykazující nepřeberné množství energie a nadšení pro práci s dětmi. Také děkuji rodičům za poskytnutí souhlasu k povolení zveřejnění fotek v mé maturitní seminární práci z průběhu arteterapeutické metody, na nichž jsou jejich děti.

 

                                                      Ivana Hefková

 

FOTOGALERIE