základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 14.10. 2019 Autor článku Autor: Dagmar Mandíková

Modelaření je náš koníček

 

Snem každého kluka je stát se pilotem letadla, vzlétnout do oblak a předvádět na nebi svůj akrobatický let nebo bojovat s ostatními protivníky. S RC modely letadel si děti ze školní družiny vyzkoušely jaké to je. S letadlem na dálkové ovládání se dá totiž vzlétnout do nebes, řítit se střemhlav k zemi, závodit v rychlosti nebo v libovolné akrobacii a překonávat své soupeře.

Vše o létání dětem předvedli a vysvětli modeláři tělem i duší pánové Jílek a Kratěna.

Ukázali dětem své modely vhodné pro začátečníky i pokročilé piloty - Miss Evropa, Beta, Hirundo, Pitts Special, Cessna aj.

Za zdařilou akci modelářům děkujeme.

 

                                                                       Markéta Jílková

 

FOTA ZDE