základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 08.12. 2019 Autor článku Autor: Mgr. Jakub Smítal

Mikulášské kytarové soustředění 2019

Mikulášské kytarové soustředění
Ve dnech 6.- 8.12. 2019 se opět konalo soustředění na Maršově. A to už po dvacáté! Tentokrát v mikulášském duchu.
V 17.00 hod. se všem hříšníkům otevřely brány do maršovských pekel. Na začátek nesměly chybět seznamovací hry. Následovala hra na kytaru a dětmi oblíbená hra ,,Kočka', kde si vyzkoušely, zda dokáží udržet kamenný obličej a nezasmějí se.
Po sobotní rozcvičce a snídani se účastníci rozdělili do tří skupinek podle své úrovně hry na kytaru. Jako další bylo na programu tvoření vánočního přáníčka. A aby nám líp vyhládlo, šli jsme se na chvilku před obědem projít.
Opravdová výzva nastala po poledním klidu. Účastníci dostali nelehký úkol. Ve skupinkách po 5 museli formou fotek nebo krátkého videa ztvárnit přidělenou písničku. Přestože to nebylo nic jednoduchého, poprali se s tím statečně a zaslouží si velkou pochvalu. No a jelikož to bylo Mikulášské soustředění, tak se pak děti převlékly za čerty a šlo se hrát na kytaru. A v tom někdo přišel. Zpoza dveří se objevil Mikuláš i s andělem. Měli pro děti nadílku, ale zadarmo to nebylo. Musely jim zahrát tři písničky. Jakmile Mikuláš odešel, začal ,,Ďábelský bál'.
Na závěr dne se hrálo velmi oblíbené ,,Městečko Palermo'.
A byla tady neděle a s ní i konec našeho pobytu na Maršově. Po snídani si děti sbalily věci a ohlédly se za celým soustředěním formou společného promítání fotek. Pak už zbývalo jen počkat na rodiče a spokojeně vyrazit domů.

Text: Nikola Fuchsová

fotografie ze soustředění naleznete zde: https://jakubsmital.rajce.idnes.cz/6._-_8.12.2019_Mikulasske_kytarove_soustredeni/