základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 12.05. 2018 Autor článku Autor: Dagmar Mandíková

Maminkám vše nejlepší

 

Druháci ze školní družiny podnikli exkurzi do výrobny svíček LIMA v Drslavicích, kde na ně čekal  průvodce a zároveň majitel firmy pan Libor Bujáček.

Nejprve jsme viděli, jak se z čistého parafínu dělá vosk, který se potom dále lisuje či odlévá do různých forem. Zajímavé bylo zejména barvení  a zdobení svíček, od kterého se děti nemohly odtrhnout. Každý dostal bílou svíčku, kterou si podle vlastního vkusu nabarvil, a to byl opravdu zážitek!

Na naše všetečné dotazy odpovídali ochotní a milí zaměstnanci firmy a my jsme se tak dozvěděli mnoho zajímavých informací týkajících se výroby svíček. Například jakou největší vyrobili, která je nejoblíbenější barva, kolik je zde zaměstnanců a spoustu dalších.

Na závěr jsme měli možnost si v podnikové prodejně koupit různé druhy svíček, a že jich tam bylo! Až z toho přecházel zrak!

Děkujeme p. Bujáčkovi, a všem jeho pracovníkům, kteří nás tak mile přijali a ochotně se nám věnovali.

 

                                                               Mgr. Kateřina Štefánková

 

FOTOGALERIE