základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 12.11. 2019 Autor článku Autor: Mgr. Iva Frenzlová

Máme rádi divadlo!

V pondělí 11. 11. 2019 se žáci 7. B a 7. C vypravili do Slováckého divadla v Uherském Hradišti na pohádku Oscara Wildea Šťastný princ. Tato pohádka vyšla jako jedno z prvních literárních děl autora už v roce 1888. Jedná se o netradiční pohádku, s jejíž pomocí vytváří autor skrytou satiru, kritiku a podobenství.

V divadelní podobě, kterou jsme dnes shlédli, byl příběh doplněn o výborné herecké výkony, zvláštní efekty a zajímavé a přesvědčivé kulisy.

 

Po skončení divadla jsme se vypravili na procházku, abychom se seznámili s některými význačnými památkami z historie města Uherské Hradiště. A než nám jel vlak zpět, stihli jsme i malý mlsek v cukrárně! Náš výlet jsme zakončili výborným obědem ve školní jídelně. Už se těšíme, až se zase někam vypravíme!

7.B,C