základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 17.11. 2015 Autor článku Autor: Mgr. Martin Šubík

Londýn - letecky a s výukou

Naše škola se zapojila do projektu Výzva č. 56. Součástí tohoto projektu byl jazykový pobyt v Londýně. Do Anglie jsme vybrali 10 studentů, kteří patří mezi nejlepší a naši školu skvěle reprezentovali. Byli vyhodnoceni jako "nejlepší zahraniční studijní skupina".

 

Cílem projektu byla komunikace, poslech a porozumění anglickému jazyku s rodilými mluvčími při běžných denních situacích. Žáci si měli možnost vyzkoušet leteckou dopravu z Brna do Londýna, byli ubytovaní v rodinách a mohli si porovnat rozdílné zvyky, stravu a životní úroveň obyčejné britské rodiny.

 

Dopoledne je čekalo studium angličtiny s lektorkou a odpoledne bylo zaměřeno na poznávání centra Londýna, kam jezdili vlakem. Ze všech zajímavostí můžeme zmínit projížďku Double Deckerem, vyhlídku v London Eye nebo plavbu po řece Temži. Díky vzornému chování studentů a perfektní reprezentaci naší školy jsem přesvědčen, že podobnou akci zopakujeme.