základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 16.10. 2019 Autor článku Autor: Mgr. Petra Hrabovská

Letíme s Albatrosem

Významné výročí nakladatelství Albatros přilákalo čtvrťáky do Knihovny Františka Kožíka, aby opět nasáli vůni nádherného, stále ještě novotou vonícího prostoru dětského oddělení a prožili hodinu protkanou krásou dětských knížek.

 

Legendární nakladatelství vydávající  takové věhlasné autory jakými jsou J.K. Rowlingová, A. Lindgrenová, A. De Saint - Exupéry a samozřejmě i českou klasiku zastoupenou například J. Ladou, V. Čtvrtkem nebo Z. Milerem, má na svém účtu bezpočet pohádkových příběhů, dětské poezie, dobrodružných povídek či encyklopedií. Albatros baví české děti již 70. let, což si zaslouží pořádnou oslavu. A my jsme mu ji dopřáli.

 

Desítky ohmataných knih, nekonečné dětské otázky, zasvěcené štěbetání, křížovka plná dětských hrdinů, desítky prolistovaných časopisů, speciální čtvrťácká splněná přání (klučičí vesmírná  encyklopedie nebo holčičí kniha o tom, jak přilákat toho nejprimovějšího kluka), to všechno pro nás v jeden moment znamenala knihovna. Náš společný ráj na zemi. Naši Zemi Nezemi, naši Narnii, naše Řekotočí, náš Zimohrad. Nekončící fantazie, svět kouzel a tisíce postav.

 

Naučit děti psát, počítat a číst je neocenitelná, náročná a dlouhodobá práce, ale naučit je lásce ke knihám je snad v dnešní době  ještě o krůček zapeklitější oříšek. O tom, že máme správně nakročeno, nás může přesvědčit množství  vypůjčených knih a neuvěřitelná radost v dětských očích.

Krásné chvíle s vašimi knižními hrdiny přejí učitelky ze čtvrtých tříd. A nezapomeňte se podělit o zážitky :).


Petra Hrabovská

https://zsvin.rajce.idnes.cz/2019_4.ABC__Knihovna_Albatros/