základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 28.01. 2020 Autor článku Autor: Mgr. Petra Hrabovská

Legendární kutilové

Ta dá da, ta dá da, tádadádadádadáda ta dá da, zní znělka Petra Skoumala.


Také vám to něco připomíná a ne a ne si vzpomenout? Ještě chvíli přemýšlejte a já vám ještě malinko napovím. Nerozlučná nešikovná dvojice, která se urputně snaží o vyřešení všemožných problémů, katastrof a havárií a často nachází originální a v reálném životě nepoužitelné řešení.

Ještě ne? A co třeba typické potřesení rukou - rázné gesto loktem ohnutým do pravého úhlu? 

Samozřejmě. Všemi milovaný večerníček autorského dua režiséra  Lubomíra Beneše a karikaturisty Vladimíra Jiránka. 

24. a 28. ledna 2020 jsme se vydali do galerie Panského domu, abychom se čtvrťáky zhlédli interaktivní výstavu PAT & MAT. 

Čekali nás originální scény z natáčení večerníčku, historie animovaného seriálu, animační dílna s praxinoskopem ( projekční přístroj, optické divadlo chcete-li), herna a fotokoutek, kino s projekcí filmu. Rozdíly mezi věkem se za zdmi provizorního kina stíraly, smáli se malí i velcí, salvy smíchu nad neskutečnou vynalézavostí  dvou nekňubů nebraly konce.

Musí se jim nechat smysl pro zodpovědnost, vždy se k problémům snaží postavit a vyřešit je stůj co stůj. Možná nám mohou jít i příkladem v naší školní práci. Nevzdávej se, ani když ti kloudné řešení problému na mysl nepřichází a nepřichází. A také to, jak nerozluční kamarádi to jsou. Žádná zloba, žádné naschvály, žádné nadávky. Principy zdravého kamarádství platí i u animovaných parťáků, proč by ne u nás, z masa a kostí. 

Rozhodně se vydejte našimi stopami. Nebudete litovat.

Až si budete chtít zvednout náladu, zkuste to třeba některým z dílů.  

A hlavně ...

... doma to nikdy (ale vážně nikdy) nezkoušejte!!!


Petra Hrabovská a čtvrťáci


https://zsvin.rajce.idnes.cz/Legendarni_kutilove/