základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 30.08. 2022 Autor článku Autor: Mgr. Jakub Smítal

Kytarový camp 2022

 

Neděle:

VÍTEJ, MILÝ PŘÍTELI!

MÁŠ RÁD SNY? PŘEDSTAVOVAL SIS NĚKDY,

ŽE ZAVŘEŠ OČI A ODCESTUJEŠ DO SVĚTA PLNÉHO

FANTAZIE, NEUVĚŘITELNÝCH PŘÍBĚHŮ A OPRAVDOVÉHO

PŘÁTELSTVÍ?

Těmito slovy byla čtyřicítka kytaristů přivítána v rekreační chatě Lopata, kde se zúčastnila již 11. ročníku kytarového campu, který pořádá Sportovní klub 1.AC Uherský Brod a Základní škola Pod Vinohrady Uherský Brod.

Již první den bylo pro kytaristy připraveno překvapení. Na táboře nás navštívil talentovaný zpěvák Štěpán Urban, který se s námi podělil o své hudební cestě.

Poté nás čekal první úkol, najít onu bájnou cestu do světa snů. Klíčem k vyřešení bylo uhádnout sérii různých hádanek a úkolů.

Ukázalo se, že tou bránou je postýlka a v ní čekala pro kytaristy první odměna. Tou odměnou byl polštářek. (Znáte tuto hádanku? BEZ NOHOU, BEZ PAŽÍ, S PEŘÍM, ALE NE PTÁK.  Co to je? POLŠTÁŘ.)

 

Pondělí:

V pondělí nás čekalo další překvapení – zašifrovaný vzkaz. Kytaristé se této výzvy nebáli, s vervou se pustili do zkoumání a luštění zprávy. Dozvěděli se, že byla vykradena anglická banka, ze které byly odcizeny vzácné diamanty. Jejich úkol zněl jasně: pomoct při hledání tohoto bohatství. Nebylo to jednoduché, ale nakonec se úkol splnit podařilo, a tak se odpoledne mohlo nést v duchu hudby – hra na kytaru, tvoření motivů na polštářky a dalších netradičních pohybových aktivit. V závěru dne si ještě vyzkoušeli své schopnosti střelby ze vzduchové pistole.

 

Úterý:

Nový den, nový sen a další vzkaz od našeho průvodce. Dnes jsme se dozvěděli, že nás bude provázet sám Malý princ. Po dopoledních radovánkách na koupališti ve Starém Hrozenkově a výborném obědě se kytaristé utkali v různých netradičních sportovních aktivitách. Zbytek odpoledního programu věnovali dotvoření polštářku a hře na kytaru. Před večeří si vybrali jednu pohádku, kterou museli pantomimicky zahrát během dvou minut.

Večerní program se opět stočil ke snům, a to konkrétně k výrobě bájného lapače snů a další hře na kytaru – Bláznova ukolébavka, Večerníček, Mravenčí ukolébavka.

 

Středa:

Dnes jsme se probudili do nádherného dne. Po dostihové rozcvičce nás svým vzkazem překvapili Mimoni, kteří nám oznámili, že dnešní den bude potrhlý. Dopolední hru na kytaru vystřídal boj proti nepřátelům Mimoňů. Přes urputný boj padouchů se nám podařilo vyhrát a zachránit bájnou zemi těchto malých tvorečků.

Odpoledne jsme si vyzkoušeli netradiční sportovní aktivity. Odměnou nám byla výroba lucerničky, která nám bude připomínat přátelství s Mimoni a boj proti všem padouchům.

 

Čtvrtek:

Zdají se vám někdy noční můry? Ráno nám průvodce sdělil, že nás jedna taková můra čeká. Abychom se ovšem připravili na náročný boj s upíry, dopoledne jsme ještě relaxovali a vydali jsme se na koupaliště ve Starém Hrozenkově, kde jsme si zahráli volejbal, přehazovanou a užili si vodních radovánek. Odpoledne se blížilo! Co nás čeká? Toť otázka. Po obědě se začalo objevovat na našich krcích upíří kousnutí. Odpoledne jsme poměřili síly ve vybíjené a zopakovali si nové písničky při hře na kytaru.

Po skvělé večeři nás čekalo Městečko Palermo a tradiční večerní táborák s opékáním špekáčků.

 

S pocitem vítězství a příjemné bolesti prstů ze hry na kytaru jsme uléhali do postelí a těšili se na závěrečný den.

 

Pátek:

Všechno jednou končí, a tak to bylo i s naším putováním v říši snů. Po ranní rocvičce a snídani přišel čas, abychom postupně začali balit. Dopoledne proběhlo slavnostní vyhodnocení a ocenění jednotlivých skupin. Po obědě se hrály oblíbené táborové hry. Než si pro nás přijeli rodiče, zahráli jsme si ještě na kytaru a postupně se začali loučit s odjíždějícími kamarády. 

 

FOTOGRAFIE NALEZNETE ZDE:

11. Kytarový camp 2022 – jakubsmital – album na Rajčeti (idnes.cz)

 

Psalo se o nás ...

Kytarový camp na Mikulčině vrchu absolvovalo 42 kytaristů i hvězda SuperStar

Zdroj: https://slovacky.denik.cz/zpravy_region/kytarovy-camp-na-mikulcine-vrchu-absolvovalo-42-kytaristu-i-hvezda-superstar-202.html