základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 16.06. 2016 Autor článku Autor: PaedDr. Vladimíra Chmelařová

Krajské finále OVOV

Celé naše družstvo tvořili 4 dívky a 4 chlapci: Viktorie Jílková, Šárka Meindlschmidová, Monika Lišková, Veronika Kubišová, Ondřej Buráň, Viktor Kostiha, David a Martin Ležatkovi.

Soutěžilo se  v šesti disciplínách : skoku dalekém, hodu kriketovým míčkem, sprintu na 60 metrů, shybech, sedech-lezích za  2 minuty a běhu na 1000 metrů. Závod zahájila čtyřnásobná olympionička Šárka Kašpárková, držitelka olympijské medaile z Atlanty 1996. Nejvíce se nám dařilo ve skoku dalekém, kde si mnozí z našich závodníků udělali osobák. Skok 579 cm Ondry Buráně byl ozdobou závodů. Naopak silové disciplíny – shyby -se nám tolik nepovedly a stály naše družstvo umístění na bedně. Celkově jsme získali 6. místo jen s těsným rozdílem od stupně vítězů. Musím ještě podotknout, že naše družstvo bylo věkově nejmladší a v téměř stejné sestavě se příští rok pokusí       o zlato.

Všem závodníkům patří pochvala za vzornou reprezentaci školy.

FOTO :