základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 30.04. 2022 Autor článku Autor: Dagmar Mandíková

Jak se žije na farmě

 

Kde se berou potraviny, co roste na farmě, jak vznikají mléčné výrobky a jak upéct chléb. O tom všem jsme si povídali ve školní družině. K mísení chleba jsme si zazpívali lidové písničky, ochutnali zdravou zeleninu a ovoce i pravý ovčí sýr. Nechyběla ani ochutnávka domácího vlastnoručně pečeného chleba.                                                                                                                                                                     Na farmě je potřeba si pomáhat, to jsme si předvedli v inscenaci vlastní pohádky „O velké řepě“, kterou jsme si závěrem zahráli. Pro děti bylo velkým poznáním, že za každým výrobkem je kus práce.

                                                                

 

                                                                           Markéta Jílková

 

 

https://vinohradskadruzina2.rajce.idnes.cz/Jak_se_zije_na_farme._duben_2022/