základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 10.01. 2017 Autor článku Autor: Dagmar Mandíková

Jak jsme se učili pomáhat

V pondělí 9. ledna se ve školní družině konala beseda s panem učitelem Novotným o soužití s handicapovanými lidmi. Pan učitel se snažil žákům přiblížit, jak tito lidé žijí, s jakými překážkami se musí denně potýkat a hlavně, co jsou schopni i přes svůj handicap dokázat.

 

Dozvěděli jsme se také mnoho užitečných informací o běžném životě člověka se zdravotním omezením. Handicap je omezující a ztěžující pro běžný život člověka, a aby žáci tuhle situaci lépe chápali, měli možnost si sami vyzkoušet jaké to je být nevidomý nebo nemít ruku. Děti si tak například vyzkoušely pohyb v prostoru se zavázanýma očima.

 

Celá akce byla pro všechny velmi poutavá a my panu učiteli moc děkujeme.

FOTOGALERIE