základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 28.05. 2015 Autor článku Autor: Dagmar Mandíková

Jak jsme pekli muffiny

Když se řekne muffin, všichni se začneme olizovat až za ušima. Děti ze školní družiny měly možnost si ve středu 27. května upéct vlastní čokoládovo - banánové muffiny. Krájení banánů, strouhání čokolády, nebo připravit těsto? To my všechno už umíme a tak pro nás plnění do košíčků byla hračka.  Nechybělo průběžné ochutnávání a ani jsme se nenadáli, všichni jsme si na dobrůtce pochutnali.

Recept: 2 hrnky polohrubé mouky, 1 prášek do pečiva,  ½ hrnku cukr krupice, 2 balíčky vanilkového cukru,  ½ lžičky soli, 1 hrnek mléka,  ½ hrnku rostlinného oleje, 1 vejce, 100g čokolády, 2 banány

Postup: Utřeme vejce s cukrem, přidáme ostatní suroviny, zpracujeme těsto a nakonec lehce vmícháme nastrouhanou čokoládu a najemno nakrájené banány. Formičky plníme asi do ¾ a pečeme při 160-180 °C cca 20 minut.

Dobrou chu!

 

FOTA ZDE:

                                                        Aneta Šupinová