základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 02.02. 2023 Autor článku Autor: Dagmar Mandíková

Jak dobře znáš Česko?

Tentokrát si žáci ze školní družiny vyzkoušeli své znalosti o naší vlasti na motivy známé televizní soutěže „Máme rádi Česko!“. Soutěžily mezi sebou tři týmy – Červení, Modří a Bílí. Utkaly se v různých vědomostních disciplínách – hádání názvů českých písniček, hádání názvů českých měst a jejich nalezení na mapě, pojmenování krajů, přiřazování obrázků ke správným názvům, pantomimou předváděná zvířata a tipování správných odpovědí. Během soutěže měli žáci k dispozici mapu a encyklopedie o Česku, v nichž hledali různé informace. A jak putování Čechami, Moravou a Slezskem nakonec dopadlo? Po velkém boji se na nejvyšší příčce umístil tým Bílých pod vedením Anety Šišákové. Stříbrná medaile patřila družstvu Modrých, bronz Červeným. Za své snažení a soutěžního ducha byli všichni odměněni cenami, diplomem a medailí. Všem týmům GRATULUJEME!

                                         

 

                                                                 Aneta Šupinová

 

FOTA ZDE