základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 30.06. 2016 Autor článku Autor: Dagmar Mandíková

Jahodové mámení

Ve středu 22. června jsme si s dětmi ze školní družiny osladili a zpříjemnili odpoledne. S blížícím se koncem školního roku je potřeba dobít energii, a tak jsme se pustili do pečení jahodových muffinů. Vůně čerstvě natrhaných jahod ze zahrádky nám provoněla celou družinu a co by jsme to byli za kuchaře, kdybychom průběžně neochutnávali. Nebylo už na co čekat a pustili jsme se do chystání těsta. Děti si připravily a odměřily potřebné ingredience a plnění košíčků či krájení jahod byla pro nás už hračka. Nakonec jsme muffiny dozdobili šlehačkou a společně jsme se olizovali až za ušima. Přejeme všem dobrou chu.

Recept: 2 hrnky polohrubé mouky, 1 prášek do pečiva, ½ hrnku cukru krupice, 2 balíčky vanilkového cukru, ½ lžičky soli, 1 hrnek mléka, ½ hrnku rostlinného oleje, 1 vejce, 100 g čokolády, čerstvé jahody

Postup: utřeme vejce s cukrem, přidáme ostatní suroviny, zpracujeme těsto a nakonec lehce vmícháme nastrouhanou čokoládu a najemno nakrájené jahody. Formičky plníme asi do ¾ a pečeme při 160-180°C cca 20 minut.

Přejeme dobrou chu!

 

FOTA ZDE:

                                                                       Aneta Šupinová