základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 27.11. 2022 Autor článku Autor: Mgr. Veronika Bartončíková

JABLÍČKOVÝ DEN

te rádi podzim? My rozhodně ano! A právě jablíčka patřila a nepochybně patří k podzimu. Přestože bylo ve škole v pátek 18. 11. vyhlášeno ředitelské volno, přihlášení žáci ve školní družině vůbec nezaháleli.

Ráno po příchodu do družiny jsme si nejprve se žáky povídali, jak je důležité pro naše zdraví jíst vitamíny, poté jsme se vrhli do přípravy jablečného závinu. Kluci i holky s radostí jablíčka krájeli, strouhali a záviny plnili jablečno-skořicovou náplní. Mezitím, co se záviny v kuchyňce pekly, byli žáci v tělocvičně rozděleni na dvě družstva a soutěžili. Atmosféra při soutěžích byla úžasná. Všichni se navzájem povzbuzovali, a proto také žáci podávali tak skvělé výkony. Po vychladnutí závinu nás už nic od ochutnávky neodradilo.

Po obědě na kluky a holky čekaly ještě dva úkoly. Vyrobit si jablíčko z barevného papíru a najít poklad.  I přesto, že venku počasí nepřálo, jsme se řádně oblečeni vydali na školní hřiště hledat poklad. Žáci během chvilky poklad našli a šli úkoly plnit zpět do třídy. Vyluštili vitamínovou tajenku a správně našli deset rozdílů ve dvou téměř stejných obrázcích s podzimní krajinou.

Kromě dobré nálady a vůně štrúdlu nás celý den provázely jablíčkové aktivity. Jablka byla všude. No prostě dokonalá zábava!

https://zsvin.rajce.idnes.cz/Jablickovy_den/

Vychovatelky Gabriela Mlíčková a Veronika Bartončíková.