základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 01.10. 2019 Autor článku Autor: Mgr. Ladislava Kotačková

I my jednou můžeme pomoci

V Uherském Brodě se nedávno konala záslužná akce pro získání dárců kostní dřeně, které se zúčastnili i žáci naší školy. Mohli vyplnit dotazník, zkoumající, co všechno vědí o lidském organismu, o krvi, nemocech, dárcovství krve a kostní dřeně. Byl připraven zajímavý program ve spolupráci se záchranným integrovaným systémem a na náměstí měly stánky odborné školy (COPT, Mesit…) s praktickými výrobky jejich studentů – jako rytecké práce, pistole, modely robotů – a naši žáci si mohli ihned sami vyzkoušet, zda něco podobného dovedou.

 

Na závěr proběhlo vyhodnocení odborného dotazníku a mezi nejlepšími byli vybráni tři žáci naší školy, kteří získali poukaz na provedení dentální hygieny. Gratulujeme a jsme rádi, že osvětová akce žáky zaujala – za pár let z nich také mohou být dobrovolní dárci kostní dřeně a zachránit někomu život – a o to tu šlo především. Děkujeme organizátorům!

https://zsvin.rajce.idnes.cz/I_my_jednou_muzeme_pomoci/