základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 08.05. 2016 Autor článku Autor: Dagmar Mandíková

Hráli jsme si na lékaře

Každý z nás zná dětskou básničku „Polámal se mraveneček“, kterou nám, když jsme byli nemocní, povídaly naše maminky. A právě tato básnička se stala inspirací pro další akci školní družiny.

Zábavnou a hravou formou se děti naučily zvládat krizové situace, jak nezpanikařit a jak poskytnout první pomoc svému kamarádovi nebo dospělému. Tyto situace se jim snažily přiblížit vychovatelky, tentokrát v roli zdravotních sestřiček. Pomocí krátkých scének na sebe strhly pozornost dětí a velmi obratně je vtáhly do děje ošetřování. Tak, aby to pro děti bylo pochopitelné a snadno zapamatovatelné.

Naše obavy z nepozornosti či nezájmu byly zbytečné. „Malí doktoři“ si den velmi užili, pohotově reagovali na každou otázku a nestyděli se ani pochlubit vlastními zážitky se zraněními, které se jim přihodily.

 

A z čeho máme největší radost? Že v případě potřeby se naše děti určitě nebudou bát komukoli pomoci!

 

FOTA ZDE: