základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 20.12. 2018 Autor článku Autor: Mgr. Jana Bistrá

HOKUSY - POKUSY

 

Bývalý učitel, pan Radek Chajda, za námi přijel z městečka Štěpánov a přivezl s sebou zajímavé pokusy.

 

Sledovali jsme vzlet sáčku naplněného horkým vzduchem. Zkoumali jsme podtlak. Třídou proletěla malá plastová raketka a nafukovací balonek se vztyčoval anebo líně klesal podle teploty vzduchu, který ho vyplňoval. Zkonstruovali jsme si vlastní malinké čističky vody a vyzkoušeli si v praxi jejich funkčnost. Čistá voda pomalu prokapávala přes smotané kapesníky, které jsme  umístili  do hrdel plastových lahví.  A nakonec jsme si založili vlastní plísňové zahrádky. Ještě nevykvetly a tak čekáme, jaké zajímavé obrazy si pro nás připraví. 45 minut uběhlo jako voda a pan Chajda nám mávnul na pozdrav. Jeho zajímavé pokusy v nás pomalu doznívaly jako koření v novém a dobrém jídle.            

 

Tak snad spolu příští rok zase něco zajímavého ukuchtíme a ochutnáme.

Dobrého jídla totiž není nikdy dost.

                                                                                               

Napsala Jitka Vráblíková za žáky třetích tříd

 

FOTOGALERIE  VIDEO