základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 21.01. 2016 Autor článku Autor: Dagmar Mandíková

Florbalové zlato i bronz pro vinohradskou družinu

Ve středu  20.1.2016 pořádala  ŠD Pod Vinohrady v Uherském Brodě ve spolupráci s Asociací školních sportovních klubů a DDM 4.ročník florbalového turnaje "O Putovní pohár". Turnaje se zúčastnilo 96 žáků z 8 školních družin okrsku Uherský Brod.

12 družstev bylo rozlosováno do 2 základních skupin, ve kterých se hrálo systémem každý s každým. První dvě družstva z každé skupiny postoupila do vyřazovacích bojů o celkové umístnění. V turnaji bylo sehráno 38 utkání.

Z nich vzešlo následující pořadí.

 1.místo ŠD Pod Vinohrady žlutí Uh.Brod
 2.místo ŠD Hradčovice A
 3.místo ŠD Pod Vinohrady červení Uh.Brod
 4.místo ŠD Havřice

 5.místo ŠD Pitín A

 6.místo ŠD Mariánské Uh.Brod

 7.místo ŠD Pod Vinohrady oranžoví Uh.Brod

 8.místo ŠD Drslavice

 9.místo ŠD Korytná

10.místo ŠD Hradčovice B

11.místo ŠD Horní Němčí

12.místo ŠD Pitín B

 

Nejlepším brankářem byl vyhlášený Jakub Kandrnál ze ŠD Pod Vinohrady Uh.Brod, nejlepší hráčkou Anna Omelková ze ŠD Hradčovice a nejlepším útočníkem se stal Tomáš Maleňák ze ŠD Hradčovice. Střelecky se nejvíce dařilo hráči Adamu Sekérovi ze ŠD Pitín.  Florbalovým talentem se po zásluze stal hráč ŠD Pod Vinohrady Viktor Obadal. Cenu za nejhezčí gól turnaje získal rovněž hráč ŠD Pod Vinohrady Kryštof  Dubrava.
Nejlepším hráčem celého turnaje byl vyhodnocen  florbalista ŠD Havřice Matěj Vítek. 


První tři družstva obdržela poháry, medaile a diplomy, ocenění jednotlivci věcné ceny, každý z účastníků  florbalový míček, čokoládu a pozvánku na jarní florbalový tábor pořádaný  sportovním klubem 1.AC Uherský Brod v období jarních prázdnin od 1.- 3.2.2016. Tohoto tábora mají možnost se zúčastnit všichni žáci ZŠ se zájmem o sport a florbal. Bližší informace najdou zájemci na www.zsvin.cz nebo na t.č. 603 335 689.
603 335 689

 


Nejlepší družstvo ŠD Pod Vinohrady v Uherském Brodě se na jeden rok stalo majitelem obřího poháru.

 

Pochvalu zaslouží všichni žáci školních družin za kvalitní výkony při hře a sportovní vystupování. Poděkování patří rovněž doprovázejícím pedagogům, kteří svým žákům umožnili účast na tomto zdařilém turnaji a zároveň je na něj připravili.

 

Akce byla podpořena Městem Uherský Brod a firmou e-florbal.cz.

 

FOTOGALERIE: