základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 26.04. 2016 Autor článku Autor: admin .

Florbalistky vezou z Prahy bronz

Potřetí v řadě měla ZŠ Pod Vinohrady Uh. Brod zastoupení ve Velkém finále celostátního florbalového turnaje žáků 1. stupně ZŠ "Think. Blue. cup". Po vítězstvích chlapců v letech 2014 a 2015 se  tentokrát utkala o titul nejlepšího školního florbalového týmu ČR děvčata. Soupeřkami ve finále, které se uskutečnilo v sobotu 16.4. v hale Jedenáctka na Chodově, jim bylo 5 nejlepších týmů, které se do Prahy probojovaly přes okresní, krajská a kvalifikační kola.

 

Naše holky po 2. místě ve skupině porazily ve čtvrtfinále tým Florbalové akademie z Mladé Boleslavi 6:2 a tím se dostaly do bojů o medaile. Ovšem v semifinále jim porážku z TOP 8 Východ v Olomouci vrátila děvčata z Opavy a šance na medaili vedla tedy jen přes vítězství v utkání o 3. místo. To ale Broďanky za podpory početného fanklubu zvládly, průběh zápasu je velmi trefně komentován na webu turnaje:

 

 ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod – Kunratické šelmy          4:3

I v tomto případě bychom mohli hovořit o duelu poražených, v tomhle případě semifinalistů, ale copak někdo potřebuje zvláštní motivaci k duelu o třetí místo, kde může ještě získat bronzové medaile?! Po zisku medaile toužily oba týmy. Asi by si ji i oba zasloužily. Za to, jaký florbal předváděly, za to, kolik fanoušků je podporovalo a jakou atmosféru v hale utvořilo. Ale vyhrát mohl jen jeden. Pražanky, možná trochu zklamanější ze semifinále, kdy jim postup unikl o malý kousek, chvilku hledaly optimální rozpoložení. Čehož využil Uherský Brod. Ten nepřijel v roli favorita, ačkoli z historického hlediska patří k republikové elitě. Takže tahle medaile je rozhodně nečekaná a o to příjemnější. Pohled na jásající hráčky, které si vychutnávaly především potlesk vlastních fanoušků, asi není třeba komentovat. Tohle už ty holky možná v životě nezažijí.

 

Do All stars týmu turnaje byla vybrána Tereza Smetanová, bronzové družstvo dále tvořily: Blanka Gajdošová, Míša Valášková, Nikola Kubišová, Kristýna Polášková, Renata Chládková, Martina Smetanová, Karolína Kreislová. Míša Ondrůšková a Iveta Klimentová, trenér Aleš Řezníček, asistent Zdeněk Moštěk. Třešničkou na dortu bylo předávání medailí a poháru v O2 Aréně  při nedělním Superfinále florbalu, děvčata si pro bronz vystoupila na mistrovské pódium přes tisíci diváky.

http://zsvin.rajce.idnes.cz/2016_04_18_Finale_Think_Blue_cup_2016/

VIDEO http://florbal.tvcom.cz/Zapas/134781-Jednicka-vs-Gepardi.htm

VIDEO http://florbal.tvcom.cz/Zapas/134771-ZS-Pod-Vinohrady-vs-Sestka.htm