základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 18.07. 2017 Autor článku Autor: Dagmar Mandíková

Florbalisté 1.AC Uh. Brod vezou z Prague Games znovu stříbro

Další mimořádný úspěch zaznamenali florbalisté 1.AC Uh. Brod, kteří se podruhé za sebou probojovali do finále největšího mládežnického turnaje na světě Prague Games. Do Prahy ve dnech 11. -14. 7. přivezlo 406 týmů ze 13 zemí přes 7 tisíc hráčů, kteří se utkali v 11 kategoriích.   Hráči 1. AC  v kategorii B 14 (ročník 2003 a mladší)ve které startovalo 40 týmů, v úvodním utkání podlehli Chodovu 0:3, pak ale rozjeli vítěznou šňůru 6 zápasů. Ve skupině dále porazili Švýcarský Koeniz 5:3 a Švédské Orebro 3:1. V prvním kole play off vyřadili švýcarský Unihockey Basel 3:1 a v osmifinále slovenského mistra Tsunami Bratislava 5:1. Ve čtvrtfinále narazili na suveréna turnaje Ledbergs Innebandy. Švédové, kteří zaznamenali dosud 4 vysoké výhry s nulou, byli zaskočení vynikajícím výkonem týmu Broďanů, kteří v nervy drásajícím dramatu zvítězili 4:3. V zápase dominoval Obadal, který hattrickem a asistencí ukončil cestu Ledbergs turnajem. V boji o finále porazil 1.AC 3:0 opět Koeniz, který se do semifinále nečekaně probojoval 4 výhrami v řadě až z předkola play off.

Zahrát si finále Prague Games je pro každého florbalistu snem a svátkem, zahraniční týmy nazývají pražský turnaj mládežnickým Mistrovstvím světa. Po slavnostním nástupu a hymně se před zaplněným hledištěm Sparta Arény proti hráčů Uh. Brodu postavil domácí Tatran Střešovice. Vyrovnané utkání vysoké úrovně rozhodla především efektivita střelby Tatranu v 1. poločase, když ze 6 střel zaznamenal 3 branky, kdežto Broďané z 9 střel a několika dalších vyložených šancí vstřelili jen jeden gól. Šance na výhru udržel až do závěru hattrickem Kouřil, ale přestože se hráči 1.AC při hře bez brankáře snažili utkání zdramatizovat, Střešovice výsledek 5:3 uhájily.  

Hráči 1.AC během 4 dnů v Praze skvěle reprezentovali Město Uherský Brod i Zlínský kraj, kterým patří poděkování za podporu. Tým střelecky i herně táhli především Martin Ležatka (7+6), vyhlášený nejlepším hráčem turnaje, Kouřil (7+3), Souček (5+5), Obadal (4+3) a brankář Buráň. Nemalý podíl na stříbrných medailích mají ale i ostatní členové družstva: Brauner, Antonín, Horák, Man, Novotný, Maleňák, Nerušil, Daníček, Zlámal, Šobáň i „asistent trenéra“, zraněný David Ležatka, nejlepší střelec minulého ročníku PG, který letos týmu na hřišti citelně chyběl. Trenér Zdeněk Moštěk, vedoucí Dagmar Mandíková.

 

Finále si můžete pustit na:

https://www.youtube.com/watch?v=kBqiB2QyUtE&t=41s 

už má skoro 1000 shlédnutí.

 

Článek z webu turnaje, nevidím to tak, viz. bilance střel ve finále: 1.AC na branku 20, mimo 8, zblokované 16 = celkem 44 střeleckých pokusů.  Tatran 17, 4, 6, celkem 27.

 Tatran si dokráčel pro zlato v B14. Ve finále předčil Uherský Brod

Naprosto suverénní byl Tatran v kategorii B14! Turnajem prošel bez zaváhání, ve skupině, ani v následném play-off nenašel přemožitele. Nejblíže prohře byl asi v semifinále s Zug United B14 Red, ale nakonec uhájil těsnou výhru 2:1. Poradil si i ve finále, kde ho čekal výborný Uherský Brod. Střešovice ale byly lepší a vyhrály 5:3. Finále B14 mělo úroveň. K vidění byly pohledné akce, tvrdé střely i obdivuhodné zákroky brankářů. Víc se musel činit ten z Uherského Brodu, protože Tatran byl živější a dravější. Když jsme u gólmanů, Tatran se odhodlal k zajímavému kroku, když po přestávce za vedení 3:1 vystřídal brankáře; na výhře se tak mohli podílet oba dva.

Uherský Brod nakonec prohrál 3:5, avšak ukázal, že má ve svém kádru talentované borce. Vedle brankáře se předvedl také Kouřil, který dal hattrick. U všech tří gólů mu asistoval Souček. Tatran měl nicméně ještě o trochu vyrovnanější a herně vyspělejší tým. Proto došel až na vrchol.  

 

Finále B14:

1. AC Uherský Brod - Tatran Střešovice 3:5

Branky: 1., 36. a 39. Kouřil - 4. a 31. Kún, 13. Bulderbergs, 14. Pretl, 24. Padevět.     

 

Konečné pořadí:

1. Tatran Střešovice (ČR)

2. 1. AC Uherský Brod (ČR)

3. Zug United B14 Red (Švýc.), Floorball Koeniz (Švýc.)

 

All Star Team kategorie B14:

Nejlepší střelec: Anton Staf, IK Zenith White

Nejlepší hráč: Martin Ležatka, 1. AC Uherský Brod

Nejlepší brankář: Ondřej Pelech, Tatran Střešovice


                                                   Mgr. Zdeněk Moštěk