základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 22.11. 2019 Autor článku Autor: Mgr. Tomáš Králík

Florbal - okresní kolo starších žákyň

 

V minulých dnech spolužáci děvčat z 9.A bojovali v okrskovém kole školní florbalové ligy. Dokázali uhrát čtvrté místo a sázka s děvčaty, kdo bude úspěšnější  byla na světě. Děvčata si uvědomovala, že uspět lépe než kluci lze, ale musí bojovat ještě srdnatěji než oni. A navíc před nimi stál o stupínek těžší úkol. Nikoli okrskové, ale hned okresní kolo!

Nebudu vás napínat. Dopadlo to dobře. Děvčata v turnaji zvítězila a postoupila do krajského kola soutěže.

Děvčata si poradila se všemi soupeřkami bez potíží a v sázce s chlapci se dočkala sladkého vítězství.

A teď už vážně. Děkujeme soupeřkám za výkony. Uvědomujeme si, že proti nám nastupují týmy děvčat, které mají úplně jiné záliby než florbal. Hodně odvážně například hrál tým Prakšic, který sice prohrál nejvyšším rozdílem, ale skutečně dokázal nebezpečně ohrozit naši branku. Možná právě proto, že hrál statečný florbal donutil naše hráčky přepnout na vyšší rychlost. Vážíme si soupeřek a ještě jednou děkujeme za hru na turnaji.

 

Výsledky našich děvčat:

II.UB – ZŠ Šumice   7:0

II.UB – Gymnázium UH   10:0

II.UB – ZŠ Prakšice   12:0

 

Sestava: Pomykalová (G), Gajdošová, Smetanová, Horáková, Polášková, Valášková, Lukaštíková, Kubišová, nehrající kapitánka Vaculíková. Trenérka Brnulová.

 Přiložené soubory:
- florbal starší děvčata 2019