základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 06.06. 2011 Autor článku Autor: admin .

Filmový dárek dětem v kině Máj

Klub přátel školy ZŠ Pod Vinohrady obdaroval své děti k jejich svátku filmovým představením.
První stupeň školy mohl sledovat novou pohádku Zdeňka Trošky Čertova nevěsta. Žáci druhého stupně školy se výborně bavili chytrým animáčem Rango.

Ovšem do sálu se nebylo jednoduché jen tak dostat. Proč?

Místo profesionálních uvaděček vstup do vchodu obsadily pohádkové bytosti. Bez správné odpovědi na jejich dotěrné otázky z oboru dětské kinematografie žáci dovnitř nesměli. Že Shrek byl Fionin milý nebo že hlavní hrdinou Pirátů z Karibiku je Jack Sparow nakonec všichni věděli, takže dostali sladkou odměnu a mohli se usadit.

Pro oba stupně školy vedoucí kina Lenka Slívová impozantně uváděla se svými pohádkovými kolegyněmi krátký kvíz, jehož cílem bylo rozdat dětem k jejich svátku volňásky na vybraná představení. Vylosované děti se podívají zdarma na Kung fu Pandu 2 ve 3D 3.6- 5.6., starší děti na Harryho Pottera – Relikvii smrti 2 - 3D 14.7.-17.7. Aby nebylo málo výherců, může se druhého kola o volňásky zapojit i každý tvůrce obrázku vystihující dnešní filmová představení.

Spolupráce Klubu přátel školy 2.ZŠ a vedení kina Máj snad vytvořila příjemné dopoledne dětem, které si za své výsledky ve škole i mimo ni dárek určitě zaslouží.

Ilona Kožuchová