základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 09.10. 2011 Autor článku Autor: Dagmar Mandíková

Fantastický úspěch na finále Kinderiády v Praze !!!

 Ve finále 13.ročníku atletické soutěže družstev žáků 1.stupně Kinderiáda, které se konalo 7.června 2011 na stadionu Slavie v Praze zvítězilo družstvo ZŠ Pod Vinohrady v Uherském Brodě.

Do finále se probojovalo 43 nejlepších družstev z krajských kol, ve kterých startovalo na 500 družstev z celé České republiky.
Družstvo tvoří  4 dívky a 4 chlapci z 2.-5. ročníku a dva žolíci. Každý běží sprint na 60m a absolvuje individuální disciplínu: druháci skok z místa, třeáci hod kilovým míčem, čtvráci hod krikeákem a pááci skok daleký. Umístění v jednotlivých disciplínách se sčítá a vítězí družstvo s nejmenším součtem bodů.

Mimořádného úspěchu dosáhlo družstvo ZŠ Pod Vinohrady Uh. Brod, kterému se podařilo v obrovské konkurenci zvítězit. Žáci vítězstvím získali pro svoji školu šek na 150 000,- Kč od sponzora soutěže společnosti Ferrero.

Družstvo soutěžilo pod vedením Mgr. Šárky Meindlschmidové ve složení: Ondřej Buráň, Julie Popelková, Filip Mléčka, Zuzana Kolouchová, Radim Horák, Julie Svitáková, Martin Zetík, Helena Brnulová, Filip Krajča, Eva Gajdošová.

Nejlepší individuální úspěchy:

1. místo - Ondřej Buráň – skok z místa – 185cm
1. místo – Julie popelková – skok z místa – 184cm
2. místo – Radim Horák – sprint 60m – 9,16s
2. místo – Martin Zetík – hod míčkem – 45,97m
3. místo – Julie Popelková – sprint 60m – 10,23s

 

VIDEO

 

Fotogalerie