základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 29.11. 2020 Autor článku Autor: Mgr. Jana Bistrá

Do tajemných dálek vesmíru


Nic nám nebránilo, podívat se do celé šíře Sluneční soustavy, studovat detailněji každou planetu, povozit se lunárním vozítkem, zažít pěstování brambor na Marsu ve skleníku v příštím století nebo si vyzkoušet, jak žijí a pracují astronauti na mezinárodní stanici ISS.


Koukali jsme přes Hubbleův vesmírný dalekohled na roztodivné mlhoviny, probádali 14 vrstev kosmického skafandru a také zabrousili do dávné i nedávné historie kosmonautiky. Nepřekvapily nás meteority, bolidy a komety, u kterých jsme prozkoumali složení.

 

Někteří z nás poslali i pozdravy z nekonečných dálek.

 

Z vesmírného putování jsme jako zázrakem doletěli přímo do školních lavic a můžeme se zase těšit na další zajímavé přírodovědné učivo.

                                                     

                                                                                                                                                                                Žáci 5. A spolu s třídní učitelkou

 

 

 

FOTOGALERIE