základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 03.04. 2019 Autor článku Autor: admin .

Do Plzně chyběl jenom krůček

Úspěšné družstvo florbalistů 1. stupně  4 dny po postupu do finále ČEPS Cupu bojovalo o další Republikové finále. V krajském kole Sportovní ligy ZŠ, pořádaném Asociací školních sportovních klubů, se utkalo 6 nejlepších týmů okresů Vsetín, Zlín a Uh. Hradiště o jediné postupové místo na závěrečný turnaj do Plzně. Už po úvodních zápasech skupin bylo jasné, že o postup budou bojovat naši chlapci a ZŠ Uherský Ostroh, kteří své soupeře poráželi vysokými rozdílem. Po třech jasných výhrách došlo na očekávané finále obou rivalů,  kteří se v  tomto školním roce utkali několikrát s prakticky vyrovnanou bilancí. Ostrožané ale chtěli Broďanům vrátit vyřazení v krajském kole ČEPSu, do zápasu nastoupili s větším nasazením a v jeho průběhu se dostali až do vedení 4:1. Hráči ZŠ Pod Vinohrady ale zabrali, dorovnali stav na konečných 5:5 a mohli i vyhrát, když 3 vteřiny před koncem poskakoval míček mezi tyčkou a gólmanem na brankové čáře Ostrohu. V samostatných nájezdech stačilo Uh. Ostrohu k postupu proměnit jen jeden, protože všichni tři  střelci Uh. Brodu svoje pokusy neproměnili.

Florbalisté ZŠ Pod Vinohrady ovšem 2. místem i předvedenou hrou potvrdili, že patří mezi nejlepší školní družstva v ČR.