základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 01.10. 2018 Autor článku Autor: Mgr. Jana Bistrá

Den sponzorů ve zlínské ZOO

Obloha bez jediného mráčku, teplota babího léta, spousta návštěvníků. Zaměstnanci ZOO si nemohli vybrat lepší den na uspořádání tradičního Dne sponzorů.

 

 

Na zadním nádvoří zámku u jezírka se sešla spousta hostů, které přivítala mluvčí zoologické zahrady Romana Bujáčková. Poděkovala všem sponzorům a ocenila snahu podporovat finančně zvířata.

 

 

Vyzdvihla i snahu naší školy podporovat dětmi vybraná zvířata. Uvedla, že za dvanáctiletou podporu přispěla naše škola bezmála už 300 000 Kč, což je částka nevídaná a žádná škola z České republiky nepřispěla tak závratnou částkou.

 

Veřejně ocenila, že dětem a jejich blízkým nejsou zvířata lhostejná a namísto, aby si za sesbíranou částku zakoupily něco pro sebe do školy, věnují finanční prostředky tam, kde bezprostředně zvířatům pomáhají.

 

Je třeba si uvědomit, že každý vyhynulý druh živočicha či rostliny má také neblahý vliv na člověka. S každým vyhynulým druhem na Zemi ztrácí Země kus svého bohatství.

 

Naše škola byla oceněna hosty obdivným potleskem.

 

Jako poděkování za projevenou snahu pomáhat, dostávají naši žáci volné vstupenky do ZOO, kde mívají na programu komentované prohlídky erudovanými biology.

 

Dozvěděli jsme se, že pomoc by potřebovali lachtani, a proto jsme se rozhodli příští koncert věnovat právě jim.

 

 

Lachtany hřivnaté podpoříme ve čtvrtek 13. prosince 2018 v 15:30 v Kulturním domě v Uherském Brodě na Vánočním koncertu.

 

 

Jste všichni v tento den srdečně zváni.