základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 02.05. 2018 Autor článku Autor: Dagmar Mandíková

Den plný magie a čarování

 

Jak to bývá v naší škole a v družině zvykem, na konci dubna se slétly na nejvyšší místo zahrady čarodějnice. A že jich bylo!

Nejprve musely složit slavnostní slib, že při reji a radovánkách nebudou škodit ostatním ani používat magii a nedovolené čarování.

Někdy je těžké čarodějnice od sebe rozeznat. Všechny jsou v tmavém hávu, mají velký nos a pár bradavic místo znamínka krásy. A o kloboucích nemluvě.

Právě proto se musí každá čarodějnice nějak jmenovat. Latinské rčení NOMEN OMEN znamená jméno podle charakteristické vlastnosti. Tak se tedy mezi těmito bytostmi objevují názvy jako Kecal Neposedný, Bouřlivka Hádavá, Uřvanka Hysterická, Sajikrev, ale také Kouzelník Zdravý, Kráska Sluneční, Fialka Rozmilá. Když se všichni podepsali na pergamen, začalo hledání magických předmětů po zahradě. Úspěšní objevitelé se radovali, ostatním úsměv na tvářích vykouzlily zábavné disciplíny. Užije se hodně legrace při házení pařátů do kotle, při tahání kocourů na provázku, při skákání v pytli, při přeskakování ohně, prolézání tunelu a krocení větrné bouře.

Trochu napětí přinesla návštěva věštírny, kde sídlí slavný čaroděj Zubymůr. Tady se totiž ví na každého všechno! Kdo nezaváhal, mohl si potom v lesíku zkusit plivnout na cíl jako opravdová ježibaba. V sousedství přebýval také kostlivec, který předváděl lekce z anatomie na počkání. V jedové chýši se chytali pavouci na výrobu čelenek, a také se tam krásně hrálo na kytary přesně čarodějnicím do skoku.

Po takovém výkonu všem vyhládlo. V baru u Saxany bylo denní menu následující:

FUJTABL, WITCHBOLKY, ĎÁBELSKÉ KOSTKY, NÁPOJ LÁSKY, ELIXÍR ŽIVOTA, LEKTVAR ŠTĚSTÍ.

Komu bylo málo, dal si nášup křupavých a dozlatova upečených žabích stehýnek.

A protože byli čarodějové a čarodějnice moc šikovní a zvládli základy letu na koštěti bez pádů střemhlav, obdrželi na památku Letecké průkazy.

Tak pro tento rok jsme se všeho zlého zbavili tradičním pálením čarodějnic a můžeme směle vykročit vstříc dalším zábavným programům.

Děkujeme za pomoc ochotným žákům z 2. stupně a všem dalším příznivcům.

Vaše vychovatelky.

 

FOTOGALERIE

FOTOGALERIE 2