základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 06.10. 2016 Autor článku Autor: Mgr. Taťána Zlámalová

Den otevřených dveří v rámci oslav školy

1. září 2016 uběhlo 60. let od zahájení výuky na naší škole. Tuto významnou událost jsme si připomenuli vydáním Almanachu a realizací Dne otevřených dveří, který se setkal s velkým zájmem veřejnosti. 

 

V odpoledních hodinách prošlo školou více než tisíc návštěvníků, a také řada významných hostů. Za všechny musíme zmínit především starostu Uherského Brodu Patrika Kunčara, místostarosty Petra Vránu a Davida Surého, člena Rady Zlínského kraje Ladislava Kryštofa. Dále nás návštěvou potěšili ředitelé škol z města i okolních obcí, desítky bývalých zaměstnanců, Uherskobrodští patrioti, členové Školské rady a Klubu rodičů Samozřejmě jsme obzvláště rádi přivítali naše žáky se svými rodiči a v některých případech i s prarodiči a také bývalé žáky, kteří tuto školu navštěvovali, a už docela nedávno nebo v dobách dřívějších.

 

Pro návštěvníky jsme přichystali pestrý program, který zahrnoval například florbal, aerobik, zpívání s kytaristy, předvádění učeben s moderní didaktickou technikou, ukázky první pomoci, různé soutěže, výstavy výukových pomůcek a mnoho dalšího. Všichni návštěvníci si mohli projít školu, zavzpomínat a posoudit, jak se změnily učebny a jejich vybavení od dob, kdy školu sami navštěvovali. Vzhledem k rozlehlosti naší školy a bohatosti programu jistě všichni hosté rádi zakončili svou cestu v jídelně u výborného pohoštění.

 

Celé slavnostní odpoledne se neslo ve velmi příjemné a pohodové atmosféře. Za to je třeba poděkovat všem zúčastněným, protože každý k tomu přispěl svým dílem. A už to byli učitelé, úžasní pomocníci a aktéři z řad našich žáků nebo také paní kuchařky, které zajišovaly neustálý přísun dobrého jídla. Avšak ten hlavní podíl na vydařeném Dni otevřených dveří měli právě návštěvníci, kteří se za námi přišli podívat. Všem návštěvníkům děkujeme za to, že nás poctili svou milou přítomností a doufáme, že naší škole zachovají přízeň i v nastávajících všedních dnech.

Foto: Mgr. Martin Šubík

FOTOGALERIE