základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 12.03. 2018 Autor článku Autor:

Čtení pod lampou

Navíc četbou a poslechem knih se u dětí rozvíjí slovní zásoba, představivost a fantazie . Proto jsme pozvali pana Vojtěcha Kostelku, vynikajícího vypravěče a  dědečka Terezky z II.C. Ochotně nabídku přijal, usadil se do pohodlného křesla a začal číst. A četl tak poutavě, že se dětem až zatajil dech, přestaly vnímat realitu a staly se součástí příběhu o druháku Jakubovi, kterého trápil počítačový upír. Téma v současné době velmi aktuální. Děti si prostřednictvím knihy Petry Braunové Kuba nechce spát mohly uvědomit škodlivost přílišného sezení u počítače. A když pan Kostelka  vyprávěl příběhy o svých klukovských letech, jak trávil čas se svými kamarády, kolik zažili legrace a jak se žilo dříve v Uherském Brodě a jeho okolí, všem bylo jasné, že náš opravdový svět s rodinou, spolužáky a třeba i s blátem na botách je stoprocentně lepší, než svět, který na nás vykukuje z monitoru. Plánovaná hodinka se příjemně natáhla na svůj dvojnásobek, a kdyby nenastal čas odchodu dětí ze ŠD, povídalo, malovalo a hlavně četlo by se jistě dál.

Jsem ráda, že se březnové odpoledne tak vydařilo. Bylo to velmi pěkné a příjemné setkání generací s předáváním hodnot, které patří zcela jistě do kulturního bohatství každého z nás.

Moc děkuji panu Vojtěchu Kostelkovi a těším se na další setkání. Mirka Chupíková.

FOTOGALERIE