základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 24.02. 2020 Autor článku Autor: Dagmar Mandíková

Co jsme nevěděli o Karlu IV.

V pátek 21. února proběhla ve školní družině přednáška o největším panovníkovi české historie Karlu IV. Ve 14. století působil jako český král a římský císař. Patří bezpochyby k nejvýznamnějším osobnostem našich dějin.  Jeho život nám přiblížil žák V. ročníku Matyáš Ulčík, pro kterého je historie nejen koníčkem, ale také naplň volných chvil. Svými znalostmi zaujal jak děti, tak i učitele. Dětem předal poznatky o Karlově životě, jeho vládě i rodině. Dozvěděli jsme se, mimo jiné,  kolik významných památek založil za své vladařské éry. Za krásně připravenou přednášku Matyášovi děkujeme.  

 

                                                Aneta Šupinová