základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 06.01. 2011 Autor článku Autor: admin .

Chaozz - prosinec 2010

Jak si představuji nejhezčí den ve škole?

Ráno mě u dveří vítá pan školník a popřeje mi dobré jitro. Všichni kolegové se spolu zdraví a usmívají se na sebe. První hodinu mám v 8.A, všichni umějí větné členy a já překvapením jen zírám. Nikdo se neotáčí, celá třída má domácí úkol i s podpisem a prosí o další. O velké přestávce zaklepe na kabinet pan ředitel a přináší mi šunkový chlebíček a kapučíno. Dozor na chodbě dnes vůbec nemusím řešit, je tam poklidno, jen pracovní ruch. Žáci se procházejí, Ríša se nehoní, Radim vážně diskutuje o posledním matematickém příkladu, Lukáš s Michalem vzorně svačí. Po zvonění odcházím do 9.A a úplně se mi zatají dech, třída je neobvykle klidná, nevychází žádný řev, že by tam seděl na čekané šéf?! Ne, to jen Andrea sedí místo mě na stole a opakuje se spolužáky vedlejší věty. Další hodinu mě čeká 9.C. Ale, ale, Vašek má nachystanou literární křížovku, kterou luští se spolužáky, David stojí u tabule a čeká, aby mohl přečíst svůj referát o knize, kterou zvládl přečíst za týden. Poslední hodina v 9.B je přímo balzám na nervy. Všichni chtějí, abychom si napsali písemku na nové učivo, protože se večer důkladně připravovali. Někteří se domáhají zkoušení, protože chtějí co nejlepší známky. Na stole mám přichystané mandle v čokoládě, asi abych obalila nervy, a sklenici vody, protože vědí, že pitný režim je hlavně u starších osob moc důležitý.
Přetřu si čelo … naštěstí to byl sen, tolik štěstí najednou bych asi nepřežila :-).

vsPřiložené soubory:
- Chaozz prosinec 2010