základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 14.01. 2010 Autor článku Autor: admin .

Chaozz - červen 2006

Někdo kdysi řekl, že stáří je špatné zboží - to všeobecně platí, i když naše škola se tomuto názoru zásadně vymyká. Která škola by se mohla před padesáti lety pochlubit například počítačovými učebnami? Asi žádná v té době, že ???

Umíme si vůbec představit, kolik dětí zde studovalo stejně jako my, učitelé je připravovali do života stejně jako nás, a nejde říct, jestli do světa těžšího či lehčího. A už měli, či neměli tělocvičny, počítače, moderní techniku, vždy šlo jen o jedno ….. o přípravu do života. A kolik životů připravila tahle škola???? To nejde ani vyčíslit ….. naši rodiče, dokonce i prarodiče, většina lidí vděčí této škole za mnohé. Zde se prožívaly první lásky, starosti, problémy. A tohle taky dělá školu nejen „zastávkou“ v našem životě. Škola by taky jistě nebyla školou, kdybychom zde nebyli my - žáci …. naše škola rostla a ještě roste s námi a kdo ví, třeba ještě i s našimi dětmi. I ona je vlastně takovým „dítětem“, které pokračuje dál a dál. Oslavuje výsledky našich žáků, sportovců a reprezentantů, roste s každou tělocvičnou, učebnou, počítačem i průlezkou, končíc skříňkami v šatnách.

Jako vždy lze vzpomenout mnoho významných úspěchů a pozitivních momentů, ale nesmíme také zapomínat i na naše problémy a starosti.

Též bychom neměli zapomenout na kantory, kterých se za těch padesát let hodně vystřídalo a kteří mají s námi mladými trpělivost - někdy větší a jindy menší, ostatně nemůžeme se jim vůbec divit. J

Přeji škole a učitelům mnoho úspěchů nejen na poli školství. Doufejme, že budou i naše děti vzpomínat na školu s takovou vřelostí jako někteří z nás. Budoucím i současným žákům přeji mnoho úspěchů. A hlavně to tu nezbořte!!! J

Já a ostatní devááci se loučíme, otevírajíce nová vrátka v našem životě, a jsme si naprosto jisti, že na tebe, Základní školo Pod Vinohrady, nikdy nezapomeneme!!!

Markéta Maršálková, 9.B

 

 Přiložené soubory:
- Naše škola -èerven 2006
- Chaozz - èerven 2006