základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 10.09. 2014 Autor článku Autor: admin .

Centra přírodovědného a technického vzdělávání

ZŠ Pod Vinohrady ve školním roce 2013/2014 velmi úzce spolupracovala se Střední školou – Centrem odborné přípravy technické Uherský Brod v rámci projektu s názvem: Centra přírodovědného a technického vzdělávání pro moderní výuku žáků středních a základních škol ve Zlínském kraji, registrační číslo: CZ.1.07/1.1.00/44.0010.

V rámci tohoto projektu, který je financován z ESF a státního rozpočtu ČR prostřednictvím OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost, SŠ-COPT Uherský Brod jako jedna z 16 partnerských středních škol navázala spolupráci se čtyřmi základními školami ve svém okolí a právě naše ZŠ je jednou z nich. Pro naše žáky zde tato SŠ připravila tzv. SDÍLENÍ DÍLEN, kde byly žákům ZŠ pod vedením zkušených pedagogů SŠ vysvětleny základy technického kreslení, 3D modelování, ale také si mohli prakticky vyzkoušet ruční obrábění.

Mimo povinnou výuku při SDÍLENÍ DÍLEN byly žákům ZŠ nabízeny také volnočasové technické a přírodovědné kroužky, které probíhaly 1x za 14 dnů. Při těchto aktivitách a již při SDÍLENÍ DÍLEN nebo při VOLNOČASOVÝCH KROUŽCÍCH byla všem žákům z prostředků projektu hrazena doprava, občerstvení a materiál, který žáci pro svou práci potřebovali. Za tyto aktivity žáci tedy nic neplatili a navíc si své výrobky mohou odnést domů.

Ve školním roce 2013/2014 naše ZŠ v rámci tzv. SDÍLENÍ DÍLEN, které probíhalo v době Praktického vyučování, navštívily dvě třídy 7.A  a 7.B každá celkem 5x dílenské prostory SŠ. Tyto třídy se zde během pěti návštěv mohly postupně v malých skupinách (jedna třída je rozdělena vždy na 3 skupiny) seznamovat s těmito tématy:


společná témata - seznámení se SŠ, organizace při sdílení dílen, učebny, vyučující, ukázka nářadí, seznámení s vyučovanými oblastmi atd.

 

  • úvod do 3D modelování a robotiky
  • úvod do ručního a strojního obrábění včetně měření
  • základy technického kreslení
  • doplnění probíraného učiva a seznámení s moderními technologiemi  

 

K těmto aktivitám, které budou pokračovat i v následujícím školním roce 2014/2015.

Informace o projektu zde http://copt.cz/Projekty/centra-vzdelavani/

http://zsvin.rajce.idnes.cz/2014_02_13_Projekt_Copt/