základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 21.10. 2018 Autor článku Autor: Mgr. Miroslava Chupíková

Čarování s kaštany

K čemu vůbec takové kaštany ve škole jsou? Snad každého napadne, že na výrobu zvířátek a různých postaviček.  Tento názor samozřejmě potvrzujeme, ale s kaštany se dají dělat i další věci. Například mohou sloužit jako nápověda v matematice. Kolik je 6x5? Někdo okamžitě vyhrkne výsledek. Kdo je na pochybách, vyskládá si buclaté pomocníky na lavici a má jasno. Slož čtverec, obdélník, své jméno, vyspeluj anglické slovíčko, to byly další náměty na manipulační čínnosti. A kdo se stal králem Kaštanového hodu? Překvapení - zvítězila děvčata a získala tak titul Kaštanových královen. O přírodě je hezké si povídat, číst, recitovat básničky, ale mnohem hezčí je v přírodě pobývat a užívat si jejich krás. Tak páteční procházka do parku se sbíráním přírodnin a pozorováním barevné podzimní nádhery přešla do dovádění v listových závějích. Sladká tečka za projektovým týdnem byla bábovka a čokoládová poleva z ledových kaštanů.


O kaštanech teď toho víme hodně a vážíme si každého daru přírody, protože je to zázrak. A na zázraky my věříme!

Mirka Chupíková.

FOTOGALERIE