základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 14.05. 2017 Autor článku Autor:

Čarodějnická škola

A tak se malí čarodějové a čarodějnice vydali hledat ten správný klíč. Všude se to ale různými klíči, klíčky i paklíči jen blýskalo. Nebylo vůbec snadné v této zkoušce obstát. Nakonec se to podařilo malé kouzelnici Elvíře, otevřela starou truhlu a v ní byl poklad. Opravdický, třpytivý a hlavně dostačující pro všechny! Drahý kamínek bude jistě všem připomínat čarování a přinese určitě pod polštářem splnění snů.

Ještě naučit učedníky zaříkávadlo a pak už mohla výuka na Akademii čar a kouzel začít. Všichni měli na paměti, že když se pěšky vlečete, nohy své si odřete. Proto na koštěti letěli vpřed, svět magie tu byl hned.

Letěli k obydlí čarodějnice Zubymůrky, která měla pro ně připravené záludné otázky. Kdo odpověděl správně, obdržel uzeného pavouka nebo dobře vysušenou myšku. Mňam, vyhledávané lahůdky. Navíc hned vedle v sousedství u Saxany se zase podávaly lektvary a také se zjišovalo, jak chutná žabí sliz, dračí žluč nebo rozemleté čertí kopyto.  Tajuplný lesík skrýval Smrtijedky, čarodějnické absolventky v oboru botanickém. Tam se čichalo, poznávalo, luštilo, a také se psalo tajným thébským písmem, kterému rozumí jen opravdové čarodějky. U posvátného ohně se předříkávala zaklínadla, zpívaly se písně pro splnění přání, sepisovaly se a následně pálily zlé skutky učedníků a degustovala se stehýnka ze žab z Francie přičarovaných.

V dílně se vyráběly magické předměty pro ochranu od moci zla a na čarodějnickém sportovišti se trénoval hod pařátem na cíl, přebrodění bažiny a běh s dračím vejcem.

Učedníci nakonec skládali zkoušku u profesora Čáryfuka, který připravil několik praktických úkolů z alchymie a hlavně nádhernou hru ohňostrojů všech barev.

Každý proškolený absolvent získal při závěrečném defilé čarodějnické vysvědčení s oprávněním používat kouzla bílé magie k dobrým účelům.

Život nám totiž nabízí zázraky a kouzla každý den. Stačí mít jen oči a srdce otevřeny, na vše odpovídat dobrým skutkem, hřejivým slovem a svět bude nádherný jako v pohádce.

Za tým pedagogů z Čarodějnické školy Mirka Chupíková.      

 

FOTA ZDE: