základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 27.04. 2019 Autor článku Autor: Dagmar Mandíková

Čarodějnice již přiletěly

 

Za krásného slunečného počasí se ve čtvrtek 25. dubna konal na školní zahradě již tradiční slet čarodějnic a čarodějů.

Na tuto akci se těšily všechny družinové děti a nebylo divu. Tento den je přeci ve znamení nenuceného veselí, čarodějného soutěžení a věštění.

Zpestřením čarodějnického reje bylo slavnostní otevření baru U Baby Jagy, kde démonické čarodějnice zaháněly žízeň šálkem lásky a různými elixíry a lektvary. Jako dezert jim byly podstrčeny sušené dračí sliny, žížaly v žabím slizu, kůže z baziliška a jiné pochutiny.

Podle pranostik nás ale čarodějná noc teprve čeká. Slaví se v noci z 30. dubna na 1. května a je pokládána za magickou. Lidé totiž věřili, že tuto noc se čarodějnice slétají na čarodějnický sabat a že se otevírají různé jeskyně, ve kterých jsou poklady.

 

FOTOGALERIE