základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 09.05. 2016 Autor článku Autor: Dagmar Mandíková

Čarodějné vychovatelky nastartovaly košata

Ábr- fábr- domine,

a zlé kouzlo pomine.

Rybí oči, muří nožka,

zavřete teď všichni očka.

Hromy, blesky, zaklínání,

a se daří čarování!

Tímto zaklínadlem byl započat čarodějný rej na družinové zahradě, která se proměnila v říši kouzelníků, čarodějů a čarodějnic. Nutno podotknout, že k zlým, démonickým ježibabám a ježidědkům mají všichni u nás daleko. Jsou to dobráci od kosti, a proto si mohli náležitě užít zábavné odpoledne plné her, soutěží, netradičních disciplín a pamlsků. Zahájení patřilo nejvyššímu a velmi váženému kouzelníku Čáryfukovi, který udivuje svými magickými kousky a oprávněně vzbuzuje obdiv a respekt. Potom se všichni vylepšili v čarovném salónu krásy, aby byli zvěčněni na fotografiích. Škola zaklínadel a kouzel fungovala na zlepšení paměti, výlov vodní havěti a pišišvorů byl zase zaměřený na šikovnost a rychlost. Faktor strachu představovala návštěva tajemného domku, kde každý, kdo zvládl odpovědět na záludné otázky, získal čarodějnické delikatesy – uzenou myš v kořenu asfodelu a pavouka naloženého v odvaru z mandragory.

Žízeň se zaháněla tradičně v baru U Saxany šálkem lásky a různými lektvary a elixíry. Jako dezert se podávali cvrčci v čokoládě, žížaly v žabím slizu na sladko a krém z dračí krve. Vyhlídkové lety s názvem „Kolem Brodu a zpět“ nabízela moderní, superrychlá košata z řady 2016. Toto stanoviště bylo adrenalinové a plné soubojů. Kdo je nejrychlejší? Kdo je nejhbitější? Kdo má dobrou mušku? Ježibaby měly fušku! A to ještě naučily malé zájemce čarodějnickou abecedu, základní kouzla pro splnění přání a vytváření dobra, a také stihly vyhlásit desítky Čarodějnických Miss a Čarodějů I. kategorie.

K reji patří i hodování, které probíhalo u očistného ohně opékáním dobrot s čarodějnou mocí a sílou. I popel z takového ohniště není vůbec obyčejný. Ničí temné síly, ochraňuje vše v okolí a zabraňuje šíření zla. Tak to máme zase na rok zařízené. Čarodějnice tady jsou jen dobrotivé a po dnešku taky krásně namalované na chodníku. Co zbývá dodat? Kouzelná poslední dubnová noc nás teprve čeká. Třeba objevíme zakopaný poklad a třeba ho najdeme skrytý v někom nám blízkém. Tak krásný 1. květen a krásné jaro!!!

Vaše čarodějné vychovatelky.

 

FOTOGALERIE ZDE: