základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 19.07. 2012 Autor článku Autor:

Brodský "LONDÝN 2012"

Ta skutečná letní olympiáda propukne v Londýně 27.7.2012, ale příměstský tábor pořádaný sportovním klubem 1.AC Uherský Brod a nazvaný "LONDÝN 2012" začal už dnes 9.7.2012. V 8:00 byli všichni účastníci shromážděni na hřišti ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod, aby se seznámili s programem celého tábora, který bude probíhat až do pátku 13.7. Aby měli všichni stejné šance na vítězství, byli rozděleni jako jednotlivci do věkových kategorií - starší a mladší chlapci, starší a mladší děvčata. A aby opravdu všechno probíhalo v duchu spravedlnosti - rozlosovali se účastníci do šesti soutěžních družstev. Po vydatné snídani se všichni pustili do závodů, které byly na první den naplánovány. Počasí přálo, výsledky byly výborné, rozhodčí spravedliví. Už se určitě těšíme na další pokračování ....

Druhý den pokračoval soutěžemi družstev. Šest družstev se utkalo systémem každý s každým v těchto soutěžích - PELOTA - házecí, VLAJKY a AIR HOCKEY.  Po dobrém obědě se naši malí sportovci vydali relaxovat na brodské koupaliště. Správně osvěženi vodou z bazénu a po výborné zmrzlině v jídelně se pustili do dalšího sportovního zápolení. Pokračovali v soutěžích družstev, tentokrát v PELOTĚ - kopací, STŘIŽBĚ, PETANQUE. Celkovým vítězem dnešního zápolení družstev se stalo DRUŽSTVO 2.

Na třetí den byl přichystaný odpočinkový výlet do Olympie v Brně. Tady si sportovci mohli "zařádit" v parku s různými atrakcemi. Zítra je totiž opět čekají nelítostné boje na sportovištích.

Předposlední den byl ve znamení tuhých bojů na sportovištích. Sportovci změřili své síly ve skoku do dálky z místa,v hodu  kilogramovým míčem, visu na žebřinách. Odpoledne ve sportovní hale proběhl velký florbalový turnaj družstev. Výsledky jednotlivců jsou už známy, ale budou zveřejněny až zítra při slavnostním ukončení tábora. Soutěž družstev bude zítra ještě pokračovat. V průběžném hodnocení je zatím následující pořadí :

1. družstvo 2  - 32 bodů

2. družstvo 3 - 30 bodů

3. družstvo 4 - 29 bodů 

Výsledky florbalového turnaje:

1. místo  družstvo ve složení Jurča, Zálešáková S.,Kouřil,Sedláčková K.,Škrášková, Gajdůšek

2.místo družstvo ve složení Jančář R.,Gajdošová, Hálka, Havlová, Zitterbart,Šmilauer D.

3.místo družstvo ve složení Šichtař,Sedláčková B.,Ležatka D.,Kubiš, Jančář P.,Čubík,Hrabalík J.

Nejlepší střelci :

Jurča Tomáš, Slavíčková Beata

Nejlepší brankář:

Šmilauer David

 

 

Poslední den tábora nás přivítal chladným a deštivým počasím. Pravým sportovcům však nic nezabrání v tom, aby ze sebe vydali poslední zbytky sil, které ještě po celém týdnu zůstaly. Proběhla ještě poslední zápolení ve vybíjené a přetahované lanem, která se započítávala do soutěže družstev. Odpolední vyhlášení nejlepších jednotlivců, družstev, ale i ocenění všech, kteří se tábora zúčastnili, bylo poslední tečkou za letošním brodským „Londýnem 2012“. Díky sponzorům tohoto tábora si sportovci odnesli i mnoho hezkých cen.

Naše poděkování patří firmám :

VOMA, TEKOO, VASTEX Holešov, Intersport, YARO, Adriagold, GALICJA, HAMÉ Babice, Delta, B-Tel, papírnictví Řihák, knihkupectví Mošková Marcela, SIKO koupelny, Nadace Děti – kultura - sport

Den 1

Den 2

Den 3

Den 4

Den 5

 Přiložené soubory:
- KONEÈNÉ VÝSLEDKY SOUTÌŽE DRUŽSTEV
- KONEÈNÉ VÝSLEDKY SOUTÌŽE JEDNOTLIVCÙ
- SLOŽENÍ DRUŽSTEV