základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 15.03. 2019 Autor článku Autor: Mgr. Milena Dědková

Březen měsícem knihy, měsícem internetu i měsícem čtenářů

 

Pro mladší děti byl připraven program s názvem Básničkové hrátky a ti starší se formou křížovek, rébusů, hádanek a skládaček zase dozvěděli v nových prostorách dětského oddělení městské knihovny nemálo informací týkajících se komiksového časopisu Čtyřlístek. V letošním roce totiž uběhlo 50 let od 1. vydání tohoto u dětí oblíbeného časopisu, jehož čísla už vyšla několikrát i v knižní podobě a příběhy hlavních hrdinů byly dokonce i zfilmovány.

Připravený program pro děti byl velmi zajímavý, ale i zábavný a znovu nás přesvědčil, že návštěva knihovny je příjemně a užitečně strávený čas.   

A jak je to s tím měsícem březnem? Ve škole jsme s dětmi vypátrali, že na akci „Březen – měsíc knihy“, (který byl vyhlášen v 50. letech 20. stol.), navazuje „Březen – měsíc internetu“ (od 90. let 20. stol.) a od r. 2009 každoročně organizuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky projekt „Březen – měsíc čtenářů“, kterého se každý rok účastní více než 400 veřejných knihoven v České republice. Každá knihovna v rámci tohoto projektu vybere a ocení nejlepšího nejmladšího čtenáře dané knihovny. Čtenářskou gramotnost a vztah ke knížkám podporuje i projekt „Noc s Andersenem“, do kterého je zapojena i naše knihovna v Uherském Brodě a který se koná v pátek 29. 3. 2019 v dopoledních hodinách pro školy a v odpoledních a večerních hodinách pro všechny dětské čtenáře. Na tuto akci pozvala žáčky paní knihovnice a děti tato plánovaná událost nadchla.

FOTO: